Styczeń to miesiąc, w którym wiele osób najbardziej restrykcyjnie przestrzega swoich postanowień noworocznych. A postanowienia noworoczne nadal większość z nas robi dosyć często – nie bez powodu w języku polskim zakorzeniło się już powiedzenie „Nowy Rok, Nowy Ty”. Wśród postanowień nieodmiennie królują te związane z własną sylwetką i stylem życia. Ich wspólnym fundamentem jest oczywiście… jedzenie!

Zdrowe i świadome odżywianie nie tylko pomaga osiągnąć szczupłą sylwetkę, lecz także pozwala zachować balans witamin i składników odżywczych w organizmie. Kiedy postanawiamy skupić się na swoim sposobie żywienia, niekiedy wcale nie mamy na celu zrzucenia lub przybrania kolejnych kilogramów – czasem po prostu uświadamiamy sobie, że nasza dieta jest niedostatecznie bogata, dlatego pragniemy ją urozmaicić. Co istotne: zdrowe odżywianie może wspierać profilaktykę różnych schorzeń – a chyba każdy z nas pragnie minimalizować ryzyko wystąpienia problemów zdrowotnych u siebie i swoich bliskich. Jednak w sytuacji, kiedy już przestaliśmy przywiązywać wagę do swojego sposobu odżywiania z trudem przychodzi nam niekiedy zmiana swych nawyków żywieniowych. Na szczęście raz do roku z pomocą nadciąga kultura – kultura obierania postanowień noworocznych.

Żywieniowe postanowienia noworoczne – czy warto je robić?

Każda okazja do zweryfikowania swojego stylu życia jest istotna. Jeśli rozpoczęcie kolejnego roku skłania nas do refleksji na temat własnego sposobu żywienia, a w efekcie dochodzimy do wniosku, że nastał dobry moment na wprowadzenie zmian, to skorzystajmy z tego jako dodatkowej motywacji: wybierzmy po prostu swoje postanowienie noworoczne i realizujmy je. Najlepiej małymi krokami.

Starajmy się nie decydować na radykalne zmiany w swej diecie. Jeśli do tej pory regularnie sięgaliśmy np. po cukier, to nie rezygnujmy z niego całkowicie z dnia na dzień. Najlepiej skonsultujmy się ze specjalistą i z nim ułóżmy odpowiedni plan działania – wtedy szansa na osiągnięcie sukcesu w nowym roku może być większa. Wsparcie profesjonalistów w realizacji naszych postanowień jest bardzo ważne. W przypadku żywienia mogą to być nie tylko lekarze oraz dietetycy, lecz także trenerzy personalni i doradcy z profesjonalnych firm cateringowych.

Żywieniowe postanowienia noworoczne: dlaczego warto o nich pamiętać z perspektywy biznesowej?

Jeśli prowadzisz aparthotel, musisz liczyć się z tym, że Twoi Goście mogą przykładać dużą wagę do swojego wyżywienia i chcieć sięgać wyłącznie po zdrowe i smaczne posiłki – zwłaszcza na śniadanie, które jest najważniejszym punktem dnia w kontekście diety. Obiady i kolacje można zawsze zjeść w lokalnych restauracjach, jednak to właśnie rano dobrze jest mieć gotowe, pożywne śniadanie, skomponowane przez profesjonalistów z branży żywieniowej. Jeżeli jest początek roku, Twoi Goście mogą przykładać jeszcze większą wagę do dostępnej oferty żywieniowej. To dlatego w takiej chwili dobrze jest mieć w swoim aparthotelu usługę, obejmującą nie tylko smaczne i zdrowe posiłki, lecz także uwzględniającą różne diety, w tym te najpopularniejsze – wegetariańską oraz wegańską. Taką usługą jest na przykład profesjonalna oferta śniadaniowa dla aparthoteli z Warszawy – Your Daily Breakfast! Goście kojarzący już śniadania z logo YDB z chęcią ponownie wybierają nasze posiłki, mając pewność, że dostaną smaczne i pożywne dania z samego rana, tuż pod drzwi swojego apartamentu.

Z każdym kolejnym rokiem wszyscy pragniemy zmian na lepsze: również Ty i Twoi Gości. Jeśli chcesz podnieść standard swojego aparthotelu i zapewnić Gościom dostęp do profesjonalnej usługi śniadaniowej, opracowanej przez ekspertów i miłośników zdrowej kuchni, już teraz zapoznaj się z nowoczesną propozycją śniadań do warszawskich aparthoteli: Your Daily Breakfast. Napisz do nas, a my o wszystkim Ci opowiemy!